Graficy bez wątpienia potrzebują bardzo dobrego sprzętu. Praca grafika charakteryzuje się tym, że pracuje z różnymi elementami graficznymi, czasami bardzo małymi, dlatego należy zadbać nawet o najdrobniejsze parametry techniczne komputera.

Moduł graficzny laptopa dla grafika

Mamy dwa różne typy grafiki – zintegrowaną i dedykowaną. Grafika zintegrowana zostałą wbudowana w procesor firmowo. natomiast dedykowana grafika jest wsparciem dla wbudowanej karty graficznej, warto więc, aby laptop był w nią wyposażony. Elementarnym parametrem karty graficznej jest jej pamięć, im więc jest ona wyższa, tym karta graficzna jest lepsza. Lap, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi karty graficznej to laptop hp pavilion dostępny np. tu – laptopy hp pavilion.

Monitor dla grafika

Monitor grafika musi mieć przede wszystkim bardzo wysoką rozdzielczość. Poleca się matryce, które posiadają rozdzielczość natywną. Wielkość monitora również nie może być mała, aby móc dostrzec nawet drobne elementy, a także po to, by wzrok w czasie pracy nie męczył się.